Бан на социалните мрежи за деца. Ще проработи ли?
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
Страната все повече набира популярност сред българите
Тунис става все по-желана дестинация заради красивите си плажове, културните забележителности и приятния климат. След като българите се наситиха на ол инклузивите в Турция и Египет, тази нова дестинация бързо започна да набира популярност. Тунис е новият хит сред местата за почивки. Но колко би струвало да прекараме една седмица под жаркото тунизийско слънце?
Организация
Организацията на подобен тип пътувания трябва да бъде изключително добра. За да може да прекарате възможно най-хубаво, и за ваша безопасност, ви препоръчваме да изберете организирана екскурзия вместо сами да пътуват до там. Особено, ако за първи път посещавате страната е най-добре да се доверите на някоя туристическа компания, която ще се погрижи вашето пътуване.
Цените варират в зависимост от хотела и мястото, на което ще отседнете. Сумите започват от от 299 евро и могат да стигнат до 998 евро. Като тази цена включва самолетните билети, 20 кг чекиран багаж, седем дневен престой на база ол инклузив.
Допълнителни екскурзии
Допълнителните екскурзии и посещенията на пустинята Сахара не влизат в цената на екскурзията. Двудневна екскурзия до Сахара с включено джип сафари изхранване на база пълен пансион ще ви струва 122 евро. Посещението на трите столици - Тунис, Картаген и крайбрежното градче Сиди Бу Саид с включен обяд ще ви струва 52 евро. Ще имате възможност да дегустирате техните известни вина срещу сумата от 32 евро, а дегустацията на зехтин е 40 евро.
Шезлонги и чадъри
Хотелите, които се намират на плажа много често притежават зона със собствени шезлонги и чадъри, които туристите използват. Но ако хотелът ви е на по-централно място, около 400-500 м от плажа, може да използвате плажните аксесоари срещу консумация. Един коктейл на плажа струва средно между 20-25 тунизийски динара.
Храна
Знаете ли, че може да вечеряте само за 20 лв. в ресторант в Хамамет? Ако сте избрали опцията за ол инклузив, ще имате осигурена храна 24 часа в денонощието. Но ако искате да разнообразите и да посетите местните ресторанти трябва да приготвите около 30-40 тунизийки динари. Това са 22,52 лв. към сегашния курс, който е 0.5631.
Не забравяйте, че валутата в Тунис е неконвентируема, курсът може да се променя на всеки час и не може да обръщате пари никъде другаде освен в държавата. Цените на повечето места са поносими. В едно от най-известните градчета Сиди Бу Сайд може да обядвате само за 8 динара, т.е. 4,50 лв.
Водата е вашият най-добър приятел при високите температури. На много места ще намерите различна цена, но струва между 3 и 8 динара.
Развлечения
Тунис предлага безброй възможности за развлечения, които изцяло да ви потопят в културата. Разходка с камила в пустинята ще ви струва 15 евро, а каране на ATV 30 евро. Само за 20 динара може да посетите известна зоологическа градина, където ще срещнете камилата Али Баба, която обожава да пие кола.
Покупката на сувенири също е важна част от всяко едно пътуване. Ако решите да с настаните в Хамамет, няма как да не посетите старата медина. Пригответе се за здраво пазарене, защото на това място ще имате възможност да преговаряте с търговци за всякакви неща. Често ще чуете израза „my price, your price“, което е ясен индикатор, че пазаренето и започнало. „My price“ е цената, която търговеца би искал да продаде стоката, „Your price“ е цената, на която е склонен да продаде дадената стока на вас. Но вие винаги може да се пазарите за още по-ниски цени. Ако сте изкусни майстори в пазаренето може спокойно да си купите две чанти за едва 20 динара, което се равнява на 11,00 лв.
Много често търговците се шегуват, че благодарение на бизнеса, арабският свят все още съществува. „Египет, Тунис, Дубай, всички се изхранваме от бизнеса. Пазарлъкът ни държи на картата“, споделя един от търговците, който притежава мгазинче за сувенири от 20 години пред bTV Бизнес Новините.
Дърпаме чертата и общите ни разходи за една седмица са:
Забраната, която ще обхване платформи като X, TikTok, Facebook и Instagram
От компанията потвърдиха за проблем в световен мащаб
През тази година 75,9 % от регистрираните автомобили са бензинови