1 USD
1.83147 BGN
Петрол
Bitcoin
$62,613.2

Пазаруваме най-много дрехи и обувки по интернет

БГ Бизнес
 

Какви рискове крие мрежата, когато се превръща в посредник при покупка?

Какво купуваме най-много в Интернет и какви рискове крие мрежата? Проучване показва, че онлайн се пазаруват най-вече дрехи и обувки.

След облеклата българите купуват най-много книги и самолетни билети. Най-активни в онлайн покупките са хората между 35 и 44 години. Следват ги българите между 25 и 34 и 18 и 24 години. Хората, които най-често пазаруват в интернет, го правят средно по 20 пъти годишно.

Онлайн пазаруване през очите на един потребител

За Радослав пазаруването онлайн отдавна е част от ежедневието му. Купува си основно техника - най-малко три пъти годишно. Ръка за ръка с удобството вървят и неприятните изненади.

„Случвало ми се е доста пъти да се доставят дефектни стоки. Или просто това, което е представено на снимка на сайта, да не изглежда по същия начин - там да е доста по-красиво представено”, разказва той.

По думите му в последните години онлайн продавачите са по-коректни. Въпреки това от началото на годината в Комисията за защита на потребителите са постъпили над 300 оплаквания от некоректни търговци.

Съветът на експертите е да се пазарува от сайтове, в който има подробна информация за търговеца, детайлите по сделката, както и начина на плащане, доставка и възможност за връщане на стоката. Гледайте какво са казали и другите хора за съответния продавач, добавя Радослав.

Право на всеки, който пазарува онлайн, е да може да върне стоката си в седемдневен срок. Без обяснения.

Не е необходимо стоката да е повредена или дефектна, за да я върнем. Дори да не ни харесва как изглежда, или сме преценили, че не ни трябва , можем да се откажем от нея. Много често търговците отказват да приемат разопакована стока. Това обаче е нарушение на правата ни. Стоката може да е разопакована, но важното е тя и опаковката да не са повредени.

Тагове

Бизнес Видео Подкаст

Свързани статии

Галерии