ОАЕ откриват първата си пътническа железопътна мрежа в края на юни
Първият етап на проекта е реализиран от Etihad Rail
Свят
Министърът на икономиката на страната Роберт Хабек призова сънароднице му да
Още от днес германците ще трябва да започнат да мислят за пестене на енергия. Целта е така страната да стане по-малко зависима от руските енергийни доставки, заяви министърът на икономиката на Германия Роберт Хабек цитиран от Reuters.
Министърът даде съвет гражданите да използват влак или велосипед вместо личните си автомобили, когато е възможно.
"Всеки спестен километър е принос към това да се отдалечим от руските енергийни доставки. Освен това така помагаме и на борбата с промените на климата", каза Хабек в интервю за "Функе".
Според министъра намаляването на индивидуалното потребление с 10 процента е напълно по силите на всеки, а работодателите могат да допринесат допълнително, като разрешат на служителите си да работят от домовете си по ден-два от седмицата, където това е възможно.
С продължаването на войната в Украйна и увеличаването на цивилните жертви Германия е поставена под все по-силен натиск да прекъсне енергийната си зависимост от Русия и да спре да налива средства във военната машина на Путин, посочва Ройтерс.
Първият етап на проекта е реализиран от Etihad Rail
Европейската банка за възстановяване и развитие е един от най-големите кредитори на Украйна
Кои телефони са засегнати?