Patek Philippe Henry Graves Supercomplication - 24 милиона долара
Хенри Грейвс, младши, беше нюйоркски банкер и запален колекционер на часовници, който, според легендата, се състезаваше с колегата си магнат Джеймс Уорд Пакард (от Packard Motors), за да стане собственик на най-уникалния часовник в света. През 1933 г. часовникът, който Грейвс поръчва от Patek Philippe, подходящо наречен Henry Graves Supercomplication, печели това отличие със своите 24 усложнения, изпреварвайки 10-те усложнения на часовника, създаден от Patek през 1927 г. Пакетът от часовникови функции, вградени в уникалният златен джобен часовник включва Уестминстърски камбанки, вечен календар, часове на изгрев и залез слънце и небесна карта на Ню Йорк.
След като Грейвс умира през 1953 г., часовникът сменя собствениците си няколко пъти през годините и за първи път е продаден на търг от Sotheby’s през 1999 г., купен за тогавашната рекордна цена от 11 002 500 долара от шейх Сауд бин Мохамед Ал Тани от кралското семейство на Катар. След смъртта му часовникът отново беше продаден на търг от Sotheby’s през 2014 г., продаден на анонимен купувач и чупи още един рекорд.
Rolex “Paul Newman” Daytona - 17,75 милиона долара
Легендарният актьор и ентусиаст на моторните спортове Пол Нюман е носил много особен и рядък ръчен часовник Rolex Daytona (Реф. 6239) по време на успешната си състезателна кариера и този часовник, който е наречен „Paul Newman Daytona“, е сред най-ценните часовници на вторичния пазар. Хронографът от неръждаема стомана с диаметър 37 mm с бял циферблат, контрастиращи черни допълнителни циферблати и гравиран безел с тахиметърна скала, беше подарък на Нюман от съпругата му, актрисата Джоан Удуърд.
Гърбът на кутията му беше гравиран с нежната нотка за внимание, „Шофирай внимателно“, препратка към началото на състезателната кариера на Нюман по това време. Придобит през 1968 г., часовникът е държан в семейството на Нюман близо 50 години, преди да бъде пратен на търг. Със 17,75 милиона долара, моделът остава най-скъпият часовник Rolex, продаван някога.
Patek Philippe неръждаема стомана - 11,137 милиона долара
Този хронограф с вечен календар беше за кратко най-скъпият часовник, продаден на търг, за 9,6 милиона швейцарски франка на търг на Phillips в Женева през 2016 г. Датиращ от 1941 г., той е важен в няколко отношения: той е първият ръчен часовник с вечен календар и хронограф и е един от общо четирите модела, изработени от стомана - сложен часовник с голяма рядкост през годините на Втората световна война, когато повечето количества стомана бяха предназначени за военните действия.
Patek Philippe “Prince Mohammed Tewlik A. Toussou” - 9,570 милиона долараДруга референция на Patek Philippe с функции на вечен календар и хронограф и забележителен произход, този часовник с 35-милиметров корпус от розово злато е принадлежал на принц Мохамед Теуфик А. Тусу от Египет. Принцът, който се сдобива с часовника през 1951 г., е пряк потомък на Мохамед Али, основателят на съвременен Египет. Смята се, че часовникът е един от само около 340 бройки, произведени от Patek и пуснати през 1941 г. Тази версия с медно-розовия си циферблат е още по-рядка, като се знае, че съществуват само 14.
Наследниците на принца го предават на Sotheby’s през 2021 г. след смъртта му през април същата година и той се продава за повече от 9,5 милиона долара на търг през декември 2021 г. в Ню Йорк.