От къде идват тиквите за Хелоуин у нас: Това са най-големите производители в ЕС (ВИДЕО)
Tова количество тикви е достатъчно да се направят близо 400 милиона пая
От института казват, че счупени кости се пропускат в 3-10% от случаите
Изкуственият интелект има потенциала да намали броя на пропуснатите счупени кости, когато лекарите анализират рентгеновите снимки, според Националния институт за здраве и грижи, съобщава BBC.
Какво показват резултатите от изследването?
Органът за оценка на здравето казва, че изследванията показват, че технологията е безопасна и може да ускори диагностицирането, облекчавайки натиска върху клиницистите и намалявайки необходимостта от някои последващи прегледи.
Четири инструмента с изкуствен интелект ще бъдат препоръчани за използване при спешни грижи в Англия, докато се събират повече доказателства за предимствата на технологията. AI няма да работи сам - всяко изображение ще бъде прегледано от медицински специалист.
Защо се пропускат счупени кости?
От института казват, че счупени кости се пропускат в 3-10% от случаите - това е най-честата диагностична грешка в спешните отделения. Обучените експерти, които правят и анализират хиляди рентгенови изображения всеки ден са в недостиг и изключително много натоварени. Решението, според института, е да се използва силата на AI, за да работи заедно с клиницистите.
AI в медицината
Марк Чапман, директор на здравните технологии в NICE, каза, че това ще улесни работата им.
„Тези AI технологии са безопасни за използване и могат да забележат фрактури, които хората могат да пропуснат, предвид натиска и изискванията, под които работят тези професионални групи“, казва той.
Чапман освен това казва, че инструментите за изкуствен интелект могат потенциално да ускорят диагностицирането и да намалят броя на последващите прегледи, необходими поради фрактура, пропусната по време на първоначалната оценка. От института уверяват, че е „малко вероятно“ технологията да доведе до увеличаване на неправилните диагнози или ненужни насочвания към клиники за фрактури, тъй като рентгенологът винаги ще преглежда рентгеновите изображения.
Процесът би бил по-добър, отколкото клиницист да гледа изображенията сам, се казва в него. Потенциалът за използване на изкуствения интелект в здравеопазването е огромен. Той вече се използва, за да помогне за откриване на най-ранните признаци на рак на гърдата при сканиране, да открие кой е най-застрашен от инфаркт и да предвиди кога ще настъпи следващата пандемия.
Последвайте businessnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте businessnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте businessnovinite.bg в LINKEDIN
Tова количество тикви е достатъчно да се направят близо 400 милиона пая
8,2 млн. лв. е сумата на забавените възнаграждения през януари-септември
Само 30% от семейните бизнеси преминават във второто поколение