Завърши ремонтът на 6 блок на АЕЦ „Козлодуй“
Блокът вече е включен в електроенергийната система
Съдейки по информацията, България се справя добре в повечето категории и е привлекателна за чужденците
Преди да започнем, трябва да се зададе един много важен въпрос.
Какво представлява Legatum?
Институтът Legatum (Легатум) се намира в Лондон. Това е мозъчен тръст, предназначен да образова обществеността по политически, социални и икономически теми. Институтът Legatum бе създаден през 2007 г. и е бенефициент на Legatum Limited, частна инвестиционна фирма в Дубай. Компанията е основана от новозеландския бизнесмен Кристофър Чандлър. През 2002 г. Чандлър и брат му Ричард бяха четвъртите най-големи инвеститори в "Газпром".
Влизайки в уебсайта им, първото нещо, което забелязвате, е този цитат:
„Институтът "Легатум" съществува, за да насърчава просперитета на хората, семействата, общностите и нациите.“
Институтът Legatum създава Legatum Prosperity Index, инструмент, предназначен да предложи на хората представа за просперитета на различните страни. Това е полезен инструмент за хора, които искат да мигрират или да инвестират.
На официалния уебсайт на Legatum Prosperity Index може да боравите с данните по различни начини. Можете да сравнявате всички държави въз основа на оценка и ранг, да сегментирате резултатите за различните региони и да получавате подробни доклади. Всички данни в Legatum Prosperity Index са безплатни, взети от различни отдели за проучване, и няма нужда да се регистрирате.
Разбиране на резултатите от Legatum
Когато изтегляте профил на държава, първото нещо, което ще забележите, са числата. Навсякъде има числа и графики. В началото може да е малко обезсърчаващо. Ето как работят данните.
Един доклад на Legatum Prosperity Index включва 4 различни набора от информация.
Това, което прави Legatum толкова полезен, е че предлага обща и специфична информация. Тези 4 набора от информация се използват за 3 категории.
Всеки вид информация в Legatum Prosperity Index се оценява по 3 начина.
Индикаторите влияят върху елементите, елементите влияят върху стълбовете и стълбовете определят общия резултат за просперитет.
Освен че показват резултата / ранга, докладите показват и растежа на всеки набор от данни.
Бърз преглед на България
Съдейки по информацията, България се справя добре в повечето категории.
Общият ни резултат се е увеличил само с 2,9 точки в рамките на 10 години, което ни поставя на 48-ма позиция. Приобщаващите общества, отворените икономики и просперитет са имали само малки положителни промени. Положителната промяна, независимо колко е голяма или малка, винаги е важна.
Приобщаващи общества
Отворени икономики
Просперитет
Блокът вече е включен в електроенергийната система
Валутата достигна най-ниското си ниво спрямо щатския долар от март 2022 г.
Как да кандидатствате за отдалечени позиции на Tesla?