Вече може да имате AI приятел, който да носите около врата си (ВИДЕО+СНИМКИ)

Висулката не може да ви помогне да бъдете по-продуктивни, а просто ви прави компания

 

Предприемач, който твърди, че има много различен живот от повечето хора, е изобретил AI спътник, известен като Friend, предназначен да остане до него независимо от всичко. Скоро всеки, който иска да похарчи 99 долара, ще може да изпита същото ниво на виртуална близост. Запознайте се с Friend , който виси на врата ви, постоянно си говори с вас и има мнение по всяка тема. Наричат го„тамагочи с душа“, съобщи The Guardian.

Какво е Friend?

Технологията представлява малко, бяло устройство с форма на шайба. То чува и записва всяка дума, която казвате, но не трябва да се притеснявате за поверителността, казва създателят Ави Шифман. Вашият нов приятел може да разговаря с вас, докато се храните, може дори да бъде вашето рамо, на което да поплачете или дори ваш интимен партньор. Творението на Шифман, което той нарича „наполовина арт проект, наполовина реален продукт“, идва в момент, когато Световната здравна организация нарече самотата „неотложна заплаха за здравето“. Самотата е толкова вредна за вас, колкото пушенето на 15 цигари на ден.

Как се е появила идеята?

Идеята на Ави Шифман идва, докато е бил сам в хотелска стая в Токио.

 

„Никога не съм се чувствал по-самотен в живота си“, каза той пред The Guardian.

Той взима свое старо творение и решава да го усъвършенства. Няколко надстройки по-късно продуктът създава нещо като фурор онлайн. Реклама на Friend  е получила 23,2 милиона гледания в X и много отрицателни отзиви от хората.

„Гледането на тази реклама веднага ме кара да се депресирам“, въздъхна един потребител на X.

Полезно ли е да имате AI приятел?

Някои експерти предупреждават да не се разчита на виртуално общуване, тъй като приятелките с изкуствен интелект и приятелските чатботове не са добри за вашето психическо здраве. Други експерти твърдят, че фалшивите приятели може да ви направи малко по-самотни и да ви помогне за депресията.

Например в едно проучване на Станфордския университет, над 1000 студенти, използващи чатбота Replika, казват, че са успели да се справят по-добре със стреса благодарение на съветите, които са получили от техния дигитален приятел.

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст