Държавите в Европа с най-добра и най-лоша скорост на интернета

В страната с най-бавна връзка все още се използват медни кабели за интернет

 

Прекарваме средно над шест часа на ден в интернет. Това може да бъде много продуктивно използвано време или вбесяващо изживяване, в зависимост от това дали интернет връзката ви е достатъчно силна.

И изглежда, че държавата, в която живеете, може да бъде ключов фактор за това дали ще се насладите на изживяването или не, казва Euronews.next.

Използвайки данни от инструмента за проверка на скоростта на зареждане на страниците на Google, услугата за сравнение BusinessComparison изследва средната скорост на зареждане на уеб страници както на настолни, така и на мобилни устройства за всяка европейска страна, като скандинавските държави доминират.

Швеция е на първо място с най-бърза скорост на зареждане на работния плот от 3,74 секунди, следвана от Финландия (3,84) на второ място, първата страна в света, която направи достъпа до Интернет законно право през 2010 г.

Трети се нареждат Дания и Латвия, и двете със средна скорост от 4 секунди.

Литва е следващата на пето място (4,14), следвана от Швейцария (4,23).

По отношение на скоростта на зареждане на мобилни устройства, Швеция отново се представя най-добре със средна скорост от 7,48 секунди.

Последната петица допълват България (9,38), Румъния (8,59), Кипър (7,18) и Полша (6,09).

Снимка: iStock

В дъното на класацията времето за зареждане почти се удвоява в

 

Турция (10,22), която получи най-лош резултат. Това се дължи на зависимостта от 30-годишни медни кабели за интернет, според доклада.

Същите държави - в същия ред - също се представиха най-лошо по отношение на скоростта на зареждане на интернет на мобилни устройства, като Турция отново имаше най-бавното време за зареждане от 13,19 секунди.

Защо скоростта на зареждане на компютъра е по-лоша от тази на мобилните устройства?

Един ключов фактор е скоростта на мрежата, използвана от мобилни устройства, която може да бъде по-бавна от фиксираните широколентови връзки, тъй като мобилните мрежи имат ограничения, които влияят върху това колко бързо могат да се прехвърлят данни.

Освен това хардуерът на мобилните устройства обикновено е по-малко мощен от този на настолните компютри.

По-малкият размер на екрана и по-ниската разделителна способност на мобилните устройства означават, че уебсайтовете зареждат различни елементи или оформления, което допринася за по-дълго време за зареждане.

Браузърите на мобилни устройства може да не са толкова оптимизирани, колкото тези на настолни компютри, което се отразява на скоростта. Разликата в скоростта на зареждане може да изглежда просто проблем за удобството за някой, който сърфира, но може да окаже голямо влияние върху онлайн присъствието на бизнеса.

Колкото повече време отнема зареждането на една страница, толкова по-вероятно е хората да напуснат уебсайта – нещо, наречено „степен на отпадане“. Това от своя страна означава по-малко потенциални потребители за една компания.

Последни публикации

Бизнес Видео Подкаст